KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15475103
*
nr 1547 5103
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/125, daterad 1975, öga. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2023
kl 20:42:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 20:18:56
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans hamngren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öga
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
3380 Färgetsning
Oidentifierad konstnär, Sign M Isaksson. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs mer om Hans Hamngren
nr 1547 5103
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/125, daterad 1975, öga. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 20:18:56 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1934.Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans hamngren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öga
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:38 -
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08 -
3380 Färgetsning
Oidentifierad konstnär, Sign M Isaksson. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45